JAK PEČOVAT O PÉŘOVOU PEŘINKU

Aby Vám peřinka dobře sloužila, je potřeba se o ni dobře starat. Ale nemusíte se toho bát, není to nic složitého!

Peřinku můžeme několikrát denně načechrat, protřepat, vyvětrat a případně převléknout.  Povlaky je vhodné pravidelně prát, doporučuji k zakoupení alespoň 2 povlaky na prostřídání.

Lehké znečištění výplně peřinky stačí díky impregnaci očistit vlhkým hadříkem. Při silnějším znečištění péřové výplně, kdy předpokládáte, že může být znečištěno i peří, doporučuji zajistit vyprání v čistírně, kde máte jistotu kvalitního vyprání i usušení bez poškození peří.

Jestliže máte v rodině alergickou zátěž, doporučuji dát přednost nové peřince velikosti střední, která se vesměs používá přibližně 4 až 5 měsíců po narození dítěte. Pro alergiky se nedoporučuje používat péřovou peřinku "z druhé ruky".

Pokud budete péřovou výplň prát v pračce, nastavte co nejšetrnější program, ideálně na teplotu 30-40°, bez ždímání. Důležité je pak sušení! Vypranou péřovou výplň suště v sušičce se 3 - 4 míčky, které zajistí načechrávání peří při každém otočení bubnu, horký vzduch v sušičce zároveň zničí možné roztoče a choroboplodné zárodky. Pokud sušičku nemáte při sušení je nutné výplň s peřím pravidelně načechrávat, ideálně co 30 - 60 minut. Je potřeba počítat s tím, že důkladné vysušení výplně si vyžádá někdy i dva dny, proto je lepší ji sušit na topení nebo na slunci.

HappyMimi Shop