Význam péřové peřinky


Do péřové peřinky se Vaše miminko může propadnout jako do měkkého pelíšku. Tím mu přibližíme podmínky, které zná z nitroděložního života a cítí se bezpečně jako v maminčině bříšku. Peří má ideální schopnost udržovat stabilní teplotu dítěte.

Novorozenec má nestabilní polohu a neumí si pohodlně lehnout na záda a miminka se postupně "rozbalují" jako poupátka. Schoulená poloha dítěte ve stabilně teplé a pohodlné peřince je ideální relaxační a rehabilitační prostředí pro plačtivé a zvýšeně dráždivé děti, kojence se zvýšeným svalovým napětím, děti trpící plynatostí a bolestmi bříška i novorozence, kteří prošli těžkým porodem.

Je ideálním pomocníkem pro správný psychomotorický vývoj dítěte.

Péřová peřinka s polštářkem pomůže zabránit upřednostňování stočení hlavičky dítěte k jedné straně a vzniku oploštěného záhlaví. Péřovou peřinku nelze nahradit žádným jiným materiálem. Tzv. rychlozavinovačky, které jsou pouze na suchý zip bohužel nenabízí novorozencům možnost "propadnutí do hloubky" a uvolnění celého tělíčka miminka.

Péřová peřinka se zapíná na knoflík a tři polohy knoflíkové dírky.  Zapnutí se dá nastavit podle toho, jak moc ji potřebujete miminko v peřince utáhnout nebo uvolnit.

Péřové peřinky jsou tradicí našich prababiček a dnes se stávají opět vyhledávaným trendem mladých maminek.

Peří a vlastnosti péřové peřinky z hlediska poporodní péče o novorozence a nastartování podmínek správného vývoje dítěte nelze nahradit jiným materiálem.

HappyMimi