Plenka z BIO bavlny (balení 3 ks.), barevná

Bavlněné barevné pleny z BIO bavlny (balení 3 ks).

rozměr 70x70cm

Plena je vhodná již pro novorozence.

vysoká savost

praní na 95 st.

Cena za 1 ks / 42,- Kč

V porovnání s běžnými bavlněnými plenami dostupnými na trhu jsou výrazně hustší - jejich gramáž je o více než 45% vyšší.

Díky BIO bavlně jsou navíc jemnější a měkčí než pleny z klasické bavlny. Přidanou hodnotou BIO bavlny je navíc to, že je pěstovaná bez použití chemie (chemických postřiků).

Pleny jsou tkány v klasické dutinné vazbě (typickém čtvercovém "tetra" rastru/vazbě) - dutinná vazba je typická tím, že po vyprání vlákna ještě více "nabydou", čímž plena získá ještě více na své "hustotě".

Všechny okraje pleny jsou pevně založené (nikoliv pouze entlované) - což minimalizuje možnost třepení okrajů.

BIO bavlna s certifikátem je pěstována bez použití chemických postřiků za využití přírodních zákonitostí. Přirozená biodiverzita, rotování pěstovaných plodin a hnojení kompostem udržují půdu zdravou a plnou živin. Místo chemických přípravků se zaplevelení předchází prostým pletím a okopáváním, mulčováním, efektivnějším zavlažováním, pěstováním více druhů rostlin pohromadě. Používají se přírodní insekticidy a různými postupy (např. vysazení určitých plodin) se podporuje výskyt přirozených nepřátel škůdců. Sběr květů často probíhá ručně nebo šetrnějším způsobem a bez použití chemických látek na defoliaci rostlin.

125,00 Kč