O péřových peřinkách


Jedině péřová peřinka přibližuje novorozenému miminku podmínky, které důvěrně zná z nitroděložního života.

Nabízí mu pocit jistoty, bezpečí a stálého tepla, měkké a pohodlné prostředí, do kterého se může rovnoměrně propadnout jako do měkkého pelíšku.

Péřová peřinka dokonale přibližuje novorozenci podmínky, které důvěrně zná z nitroděložního života.

Nabízí mu pocit jistoty, bezpečí a stálého tepla i symetrické, měkké a pohodlné prostředí, do kterého se může rovnoměrně propadnout jako do měkkého pelíšku.
Schoulená poloha dítěte ve stabilně teplé a pohodlné peřince je ideální relaxační a rehabilitačním prostředí pro plačtivé a zvýšeně dráždivé děti, kojence se zvýšeným svalovým napětím, děti trpící plynatostí a bolestmi bříška i novorozence, kteří prošli těžkým porodem.
Dítě pokládané do péřové peřinky správným způsobem k odpočinku a ke spánku do postýlky, kočárku i autosedačky, bývá spokojené a celkově dobře prospívá.

Péřová peřinka a polštářek velmi úspěšně odbourává riziko upřednostňování otočení hlavičky dítěte k jedné straně i symetrického či asymetrického oploštění záhlaví. Péřovou peřinku nedokáže nahradit žádný jiný materiál.

Děti do 3. měsíce věku, které pravidelně leží, spí a odpočívají na tvrdé podložce, se nemohou uvolnit, a tím ani položit rovnoměrně na záda. Nemají pocit jistoty, bezpečí a stálého tepla, proto bývají často nespokojené, plačtivé, neklidné, unavené a mrzuté. Často je vidíme vychýlené a otočené hlavičkou k jedné straně. V takovýchto nekvalitních podmínkách pak dítě nejenže nemůže usnout a klidně spát, ale velmi často také celkově špatně prospívá.

V prvních třech měsících života je vhodné používat péřovou peřinku téměř neustále. Můžete si ji přichystat již do porodnice a přibližně do 3. měsíce věku do ní balíme děťátko v podstatě celodenně, mimo dobu aktivního cvičení nebo přebalování... Používáme ji k chování, odříhnutí, ukládání ke spánku, k předávání a chování dítěte návštěvami, k odpočinku a ke spánku dítěte v postýlce i do kočárku.

Je to neodmyslitelná součást výbavičky každé maminky, která zásadně ovlivňuje správný vývoj dítěte. Péřová zavinovačka je schopná miminku vytvořit hnízdečko, ve kterém bude mít teplo, měkko, ohraničený prostor a stabilní polohu, jako mělo u Vás v bříšku.

Je výborným pomocníkem a může být skvělým dárkem!

Význam péřové peřinky

Jak pečovat o péřovou peřinku

O kvalitě naší peřinky

Péřová peřinka a bezpečí dítěte

HappyMimi